rt( 'joomla.utilities.string' ); ?>
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:153) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:153) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:153) in /libraries/joomla/session/session.php on line 426

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:153) in /plugins/system/info_ciacho.php on line 25
(2013.05.) Nasi w Magdeburgu
Home / Wydarzenia / (2013.05.) Nasi w Magdeburgu

(2013.05.) Nasi w Magdeburgu

Program „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci – Europejskie Staże Zagraniczne
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Tytuł projektu: Rzeźba jako element zdobniczy ogrodów

Termin realizacji: 1.12.2012 – 1.12.2013r.

W projekcie uczestniczyło 18 uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby rynku europejskiego i lokalnego, stwarzając możliwość przeszkolenia, dokształcenia zawodowego i zdobycia nowych, niezbędnych  umiejętności.

Miejscem realizacji projektu było Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu (Niemcy). Działania rozpoczęły się w styczniu 2013 roku, a zakończą w grudniu 2013r. Wymiana odbyła się w maju 2013r.

Cele projektu:
- rozwijanie umiejętności kształcenia zawodowego;
- wspieranie uczestników kształcenia w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności
i kwalifikacji w celu osobistego rozwoju, zwiększenia szans na zatrudnienie oraz uczestnictwa
w europejskim rynku pracy;
- nauka języka obcego zawodowego;
- przygotowanie do podejmowania działań związanych z podnoszeniem świadomości kulturowej;
- komputerowa wizualizacja projektów rzeźby ogrodowej;
- poznanie metod planowania i tworzenia rzeźb ogrodowych jako elementów architektury
krajobrazu;
- poznanie innowacyjnych technologii wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach;

Realizacja wszystkich wymienionych powyżej celów zawartych w projekcie daje uczestnikom większą szansę na znalezienie w przyszłości pracy lub stworzenia własnego miejsca pracy.  Działania przewidziane w projekcie są znaczące dla dalszego szkolenia zawodowego uczestników a czas pobytu za granicą jest adekwatny do zdobycia zakładanych celów. Umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą mają znaczenie nie tylko dla samych uczestników ale także dla rynku lokalnego, regionalnego i narodowego.

Wartością dodaną projektu jest nawiązanie kontaktów z firmami i przedsiębiorcami niemieckimi, co może w przyszłości zwiększyć szansę na znalezienie pracy w krajach Unii Europejskiej.

Każdy z uczestników otrzyma dokument Europass Mobility, potwierdzający nabyte umiejętności i kwalifikacje. Rangę dokumentu podnosi fakt, iż jest on wydany przez Agencję Narodową Europass  Mobility, a także przez instytucję przyjmującą. Dokument ten wydawany jest w dwóch językach, polskim i obcym, co umożliwia mobilność zawodową szczególnie na rynkach europejskich.

Koordynatorem projektu jest dyrektor szkoły B.Marczykowska

 

Kliknij tu, aby obejrzeć prezentację z tej imprezy.

 

 

 

Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.